راهنمای استفاده از سایت

کاربر گرامی به نکات زیر توجه فرمایید:

1- این سامانه 24 ساعته در دسترس می باشد .
2- نتایج جستجو در همان لحظه جستجو، قابل دسترس می باشد.
3- استفاده از این سامانه برای عموم آزاد می باشد .
4- جستجو در این سایت به صورت رایگان می باشد .
5- برای استفاده از این سایت مدارک خاصی نیاز نمی باشد .

راهنمای ویدئویی سامانه

ثبت نام:

برای دریافت اطلاعات جزر و مدی ابتدا از منوی ثبت نام در سایت عضو شوید.در صفحه مربوطه اطلاعات خواسته شده را پر نموده و با کلیک به روی دکمه ثبت نام مراحل به صورت خودکار پس از ارسال یک کد به آدرس ایمیل داده شده تکمیل می گردد.
ورود:

در صورت اینکه قبلا در سایت عضو شده اید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور و کد امنیتی وکلیک بر روی گزینه ورود وارد سایت شوید.لازم به ذکر است بازدن لینک فراموشی رمزعبور، در صورتیکه رمز عبور خودرا فراموش کرده اید به رمز عبور جدید دسترسی پیدا کنید.


اطلاعات بر خط:

در صفحه ای که باز می شود برای دریافت داده های برخط تراز سطح آب هم از منوی بالای صفحه و هم با کلیک بر روی گزینه نمایش اطلاعات برخط می توان ایستگاههای بر خط جزر و مدی را مشاهده نمود.

با انتخاب هر ایستگاه از روی نقشه یا لیست و کلیک بر روی آن می توان داده لحظه ای تراز سطح آب و زمان آن را مشاهده نمود. همچنین با کلیک بر روی گزینه view online Tide میتوان نمودار لحظه ای تراز سطح آب مربوط به همان تاریخ را مشاهده کرد.
پیش بینی جزر و مدی:

برای دریافت داده های پیش بینی از منوی بالای صفحه همچنین با کلیک بر روی گزینه نمایش نمودار پیش بینی اطلاعات جزر و مدی می توان وارد صفحه مربوطه شد. در این بخش با انتخاب محل ایستگاه جزر و مدی و تاریخ مورد نظر می توان گراف پیش بینی هر ایستگاه نسبت به چارت دیتوم منطقه در همان تاریخ را مشاهده کرد .لازم به ذکر است که داده های پیش بینی برای 47 ایستگاه جزر و مدی برای کاربران قابل دسترسی می باشد.با انتخاب گزینه مربوط از منوی پیش بینی جزر و مدی و محدوده تاریخ مورد نظر، نمودارهای روزانه با فرمت Png و داده های پیش بینی نیم ساعته با فرمت Exel و داده های بالاترین و پایین ترین سطح آب روزانه در طول یکسال با فرمت, pdf برای کاربران قابل دانلود کردن می باشد .
مرکز فناوری اطلاعات سازمان نقشه برداری کشور